Poddaliśmy analizie zmiany cen produktów firmy Renoplast zajmującej się produkcją profili okapowych, wsporników tarasowych i systemów rynnowych, które nastąpiły w okresie od stycznia do sierpnia bieżącego roku.

W celu lepszego zobrazowania zachodzących zmian materiały z oferty firmy Renoplast podzieliliśmy na kilka grup. Poniżej przedstawimy wyniki naszych analiz w postaci tabelarycznej oraz graficznej.

 
2022-08-31 - Analiza zmian cen produktów firmy Renoplast - TABELA

 
2022-08-31 - Analiza zmian cen produktów firmy Renoplast - WYKRES

 
Z analiz wynika, iż największe zmiany zaszły w grupie 'listwy montażowe’, gdzie wzrost cen nastąpił średnio o 67% oraz trzech grupach na poziomie blisko 25% tj. 'narożniki do profili okapowych’, 'profile cokołowe’ oraz 'zakończenia’.

W grupach tych oczywiście pojawiają się wyjątki, które wykazują na zmniejszenie ceny w sierpniu w stosunku do cen z początku roku. Są to m.in. „Narożnik zewnętrzny aluminiowy zamykający Nz W20Z/90 stop., system Universal W20, RENOPLAST” oraz „Profil łukowy okapowy spawany, wg zamówienia W30, RENOPLAST”, których ceny spadły odpowiednio o 27% i 9%. Nie zmienia to jednak wyniku całej grupy.

W aktualnym cenniku występują również materiały, których ceny nie uległy zmianie od początku roku. Są to m.in. łączniki dylatacyjne, narożniki rynnowe, membrany EPDM, rury spustowe oraz odbojniki przyścienne.

Aktualny cennik firmy jest dostępny w serwisie Intercenbud:

Sprawdź ceny produktów firmy Renoplast w serwisie Intercenbud

Loading