Nasze ulubione zajęcie to obserwacja i porównywanie cen na stronach www Producentów i Dostawców. Dziś wzięliśmy pod lupę wełnę skalną i ważnego gracza na rynku materiałów budowlanych firmę ROCKWOOL. Przedstawiać nie trzeba, prawda?

Produkcja wełny skalnej jest energochłonna. Trzeba upłynnić minerały i rozpylić tak, by powstały włókna, które potem sprasowane do różnej grubości i gęstości będą mogły służyć do wykonywania izolacji termicznych budynków i instalacji. Dlatego wzrost cen za energię (prąd i gaz) ma dla tej produkcji zasadnicze znaczenie i huśtawka związana z problemami związanymi z wojną na wschodzie i zakłóceniami z tego powodu powodują, że zwykłym wskaźnikiem inflacji publikowanym przez nasz GUS nie można się posługiwać gdy kalkulować będziemy prace termoizolacyjne przy użyciu tych produktów.

Porównaliśmy ceny katalogowe z cenników publikowanych na stronie https://www.rockwool.com/pl/wsparcie-i-narzedzia z marca 2022 i stycznia 2023 (czyli nawet nie rok do roku). Lektura ciekawa. Podajemy średnie dla każdej grupy wzrosty cen.

Analiza zmian cen wełny skalnej - izolacja poddaszy i ścian działowych

Analiza zmian cen wełny skalnej - poddasza

Analiza zmian cen wełny skalnej - izolacja podłóg

Analiza zmian cen wełny skalnej - izolacja ścian zewnętrznych i stropów

Analiza zmian cen wełny skalnej - izolacja fasad wentylowanych

Analiza zmian cen wełny skalnej - fasada

Analiza zmian cen wełny skalnej - izolacja dachów płaskich

Analiza zmian cen wełny skalnej - izolacja obudowy hal

Izolacje techniczne:

Otulina ROCKWOOL 800 – wszystkie średnice i grubości – wzrost ok. 30,0 ale w pojedynczych przypadkach nawet 57% (ten dla średnicy wew. otuliny 64mm i grubości 20mm)

Otulina TECLIT PS – wzrost średnio o 38% (w pojedynczych przypadkach nawet 50%)

Uchwyt TECLIT HANGER – wzrost średnio o 28%

Analiza zmian cen wełny skalnej - izolacje techniczne

Robiąc kosztorys inwestorski pamiętaj, nie wolno iść na łatwiznę. Sprawdzaj ceny! Możesz je mozolnie wyszukiwać na stronach www lub sięgnąć do aktualnej bazy INTERCENBUD. My wprowadzamy „na bieżąco” korekty.

Loading