Jedną z najważniejszych instalacji nowoczesnego, energooszczędnego domu jest system rekuperacji z odzyskiem ciepła. Dodatkowym elementem tego systemu może być funkcja oczyszczania powietrza przydatna szczególnie w rejonach, w których często występuje problem smogu. Wszystkie te funkcje realizują urządzenia firmy PRO-VENT.

PRO-VENT Systemy Wentylacyjne jest firmą produkcyjną o ugruntowanej pozycji w branży wentylacyjnej, z ponad 20 letnim doświadczeniem. PRO-VENT specjalizuje się w produkcji central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła (rekuperatorów) PRO-VENT MISTRAL, elektro- jonizacyjnych oczyszczaczy powietrza PRO-VENT CLEAN R oraz powietrznych gruntowych wymienników ciepła PRO-VENT GEO i GEO-NATURA. Rekuperatory PRO-VENT MISTRAL od lat są doceniane przez Klientów za najwyższą jakość wykonania, uzyskując liczne nagrody i wyróżnienia.

Rekuperatory PRO-VENT MISTRAL

Centrale wentylacyjne (rekuperatory) PRO-VENT MISTRAL to urządzenia nawiewno- wywiewne z wysokosprawnym odzyskiem ciepła przeznaczone do wentylacji, zapewniające kontrolowaną i regularną wymianę powietrza. Urządzenia znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych, biurach, zakładach produkcyjnych, restauracjach, barach, budynkach szkolnych, itp. Specjalnie zaprojektowana linia central wentylacyjnych MISTRAL BSR przeznaczona jest do wentylacji i osuszania niewielkich hal i krytych basenów kąpielowych.

Obudowy central wykonane są w całości z klejonych płyt PVC w odcieniach szarości, wygłuszone akustycznie i ocieplone termicznie. Obudowa central dobrze tłumi drgania. Charakteryzuje się również dobrym tłumieniem dźwięków oraz niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Czyli, mało energii ciepła lub chłodu „ucieka” przez obudowę centrali.


W ofercie firmy znajduje się ponad 50 typów rekuperatorów PRO-VENT MISTRAL o wydajnościach z zakresu 200 m3/h ÷ 6 000 m3/h

Sercem urządzenia jest rekuperator, czyli wymiennik odzyskujący ciepło z powietrza usuwanego. Unikatowa konstrukcja wymiennika została opracowana w firmie PRO-VENT niezależnie dla każdego modelu i wielkości urządzenia. Pozwala to na uzyskanie jak największej sprawności przy zachowaniu niewielkich oporów przepływu, a jednocześnie na zoptymalizowanie gabarytów centrali.

We wszystkich centralach rekuperacyjnych zastosowano wentylatory renomowanych producentów, co gwarantuje ich niezawodną oraz ekonomiczną pracę.

Jakość wykonania

Rekuperatory PRO-VENT MISTRAL są od lat nagradzane przez Klientów za najwyższą jakość.

Funkcja swobodnego chłodzenia z bypassem i tryb wentylacji nocnej

Wybrane modele central wentylacyjnych wyposażone są w przepustnice bypassu uruchamiane za pomocą nadrzędnych sterowników. Czyli, działają automatycznie na podstawie wskazań czujników temperatury. Automatyczny, 100% szczelny bypass pomaga skutecznie wykorzystać przyjemne, chłodne powietrze w nocy w okresie letnim.

Świeże powietrze z maksymalnym odzyskiem ciepła

Zaawansowane centrale wentylacyjne PRO-VENT MISTRAL korzystają w wydajnego systemu odzysku ciepła. Autorska, niesymetryczna konstrukcja wymienników ciepła zapewnia wysoką skuteczność odzysku ciepła, nawet przy intensywnej wentylacji.

Centrala wentylacyjna do hali basenowej MISTRAL BSR 6000

Podłączenie do powietrznego gruntowego wymiennika ciepła

Wydajne i niezwykle energooszczędne płytowe gruntowe wymienniki ciepła mogą z łatwością i bardzo skutecznie współpracować z rekuperatorami PRO-VENT MISTRAL. Gruntowe wymienniki ciepła (GWC) doprowadzają do budynku powietrze ochłodzone latem i wstępnie podgrzane zimą. Znacząco podnosząc komfort przebywania i jednocześnie obniżając koszty ogrzewania oraz chłodzenia. Dodatkowo działają prozdrowotnie, redukując stężenie bakterii i grzybów w powietrzu wentylacyjnym.

Powietrzny gruntowy wymiennik ciepła – magazyn energii ciepła i chłodu. Znajduje zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym oraz wielkopowierzchniowym (biura, hale magazynowe, sportowe, zakłady produkcyjne, oświata i inne). Wszędzie tam, gdzie ważna jest energooszczędność systemu wentylacyjnego, znaczne ograniczenie kosztów ogrzewania i chłodzenia budynku, wykorzystanie zielonej energii , a przede wszystkim podwyższona jakość powietrza wewnętrznego.

Tarcza antysmogowa i antyalergiczna

Centrale wentylacyjne PRO-VENT MISTRAL można skonfigurować do współpracy z elektrycznym oczyszczaczem powietrza PRO-VENT CLEAN R, uruchamiając barierę, która po pierwsze skutecznie oczyszcza powietrze ze smogu oraz wirusów, a dodatkowo chroni budynek przed niekontrolowanym napływem zanieczyszczonego powietrz z zewnątrz.

Rekuperator PRO-VENT MISTRAL we współpracy z elektro-jonizacyjnym filtrem powietrza PRO-VENT CLEAN R tworzy barierę, która w 99,95% oczyszcza napływające do budynku powietrze oraz chroni przed niekontrolowanym napływem zanieczyszczeń z zewnątrz (np. przez nieszczelności).

Automatyczna wentylacja – czyli powietrze pod kontrolą

Automatyka rekuperatorów PRO-VENT MISTRAL jest tworzona „na miejscu” i powstaje na bazie wieloletnich doświadczeń i ciągłego doskonalenia. Pozwala to na optymalne dostosowanie ich funkcjonalności.  Manipulator ścienny pozwala na proste i intuicyjne zarządzenie urządzeniem. Automatyka umożliwia również sterowanie zdalne poprzez dedykowaną aplikację na smartfony i tablety z systemem Android, a także przez standardową przeglądarkę internetową. Poza Webmanipulatorem, możliwe jest również sterowanie poprzez protokół Modbus i inteligentne systemy zarządzania budynkiem jak na przykład FIBARO. Możliwe jest również podłączenie czujników CO2, wilgotności czy czujnika czadu oraz wielu urządzeń na kanałach wentylacyjnych (elektryczny oczyszczacz PRO-VENT CLEAN R, nagrzewnice, chłodnice, przepustnice).

Zalety rekuperatorów PRO-VENT MISTRAL w skrócie:

  • najwyższa jakość wykonania
  • wieloletnia bezawaryjna praca
  • zdrowa, komfortowa wentylacja budynków o różnorodnym przeznaczeniu
  • odzysk ciepła z powietrza usuwanego
  • seria central wentylacyjnych zawiera bogaty wybór modeli o wydatku powietrza od 200 do 6 000 m3/h.
  • bardzo niski poziom hałasu
  • intuicyjne i nowoczesne sterowanie również on-line
  • elegancki design
  • oszczędna eksploatacja

 

Loading