Regularnie wprowadzamy rozwiązania, które ułatwiają pracę uczestnikom rynku budowlanego. Tym razem naszą bazę cenową wzbogaciliśmy o nową kategorię cen: Ceny Obiektów Budowlanych.

Zestawienia cenowe obiektów budowlanych to szczególne rodzaje baz cenowych, które zawierają gotowe, zdefiniowane koszty dla różnych typów obiektów budowlanych, takich jak domy, budynki komercyjne, drogi czy inne konstrukcje.

W naszych zasobach mamy w tej chwili ceny dla 62 obiektów w 6 klasach (grup obiektów według PKOB):

 1. Budynki wielorodzinne
 2. Ulice i drogi pozostałe
 3. Rurociągi sieci rozdzielczej gazu
 4. Rurociągi sieci wodociągowej rozdzielczej
 5. Rurociągi sieci kanalizacyjnej rozdzielczej
 6. Boiska i budowlane pozostałe

Obecnie w Cenniku Obiektów Budowlanych można wyszukiwać ceny i przeglądać obiekty z opisami oraz rysunkami poglądowymi.

Kto może korzystać z bazy cen obiektów budowlanych?

Taka baza, to duże ułatwienie dla inwestorów, którzy potrzebują szybko oszacować przybliżone koszty planowanych inwestycji. Baza gotowych zestawień cenowych to również wygodne narzędzie dla projektantów (zwłaszcza w fazie przygotowywania projektów) – dane pozwalają na oszacowanie skali inwestycji. Z pewnością zastosowanie znajdą też w grupie urzędników administracji publicznej odpowiedzialnych za inwestycje. Są bowiem punktem odniesienia dla planowanych budżetów czy określania zakresu planowanych wydatków.

Dlaczego warto korzystać z gotowych zestawów cenowych dla obiektów budowlanych

 • Szybkość i wygoda kalkulacji – Gotowe zestawienia cenowe zawierają już skompletowane koszty dla różnych elementów konstrukcyjnych, materiałów i usług. To pozwala na szybkie sporządzenie szacunkowych wycen i kosztorysów bez konieczności ręcznej kalkulacji każdego elementu.
 • Oszczędność czasu – Zamiast poświęcać wiele godzin na zbieranie informacji o cenach i ręczne składanie szacunkowych choćby wycen można skorzystać z gotowych zestawień, co znacznie przyspiesza proces przygotowywania kalkulacji.
 • Standaryzacja – Konkretne zestawienia cenowe mogą być oparte na standardowych normach i przepisach branżowych oraz zawierają kompleksowe zestawienie elementów. To pomaga w zachowaniu spójności i standaryzacji przygotowywanych wycen. Pozwala również na uniknięcie błędów czy pominięcie w kalkulacjach istotnych elementów
 • Wsparcie edukacyjne – Dla mniej doświadczonych firm lub osób pracujących w branży budowlanej, ceny obiektów budowlanych mogą stanowić źródło nauki i zrozumienia struktury kosztów w różnych rodzajach projektów.
 • Dostosowanie i modyfikacje – Chociaż ceny obiektów budowlanych są zestawieniami gotowymi, to można na nich bazować dostosowując je do konkretnego projektu czy inwestycji. Daje to możliwość uwzględnienia lokalnych warunków, specyficzne wymagania inwestora oraz inne czynniki wpływające na koszty. To po prostu dobra podstawa do przygotowania kalkulacji i ostatecznie kosztorysu. Aby skorzystać z takiej możliwości wystarczy do nas napisać, a udostępnimy kalkulację w celu jej modyfikacji.
 • Dokumentacja i transparentność – Gotowe zestawienia cenowe obiektów budowlanych mogą służyć jako dokumentacja projektu, prezentując koszty poszczególnych elementów. To może przyczynić się do większej transparentności wobec potencjalnych klientów czy przy przygotowywaniu ofert do przetargów.
 • Redukcja ryzyka finansowego – Dzięki przemyślanym zestawieniom firmy mogą uniknąć niedoszacowań i przeszacowań kosztów, co zmniejsza ryzyko problemów finansowych w trakcie realizacji projektu.

Oczywiście jest to dopiero początek naszej pracy nad obiektami i lada moment pojawią się kolejne za równo w części „kubaturowej” jak i inżynieryjnej.

Cennik obiektów budowlanych znajduje się pod adresem:
https://intercenbud.pl/cenniki/kob

Loading